איזה סוגי מאכלים ניתן למצוא בדוכני מזון

דוכני מזון הם כיום בין החנויות הטובות בארץ

ומחליפות את המקומות הקבועים אליהם מגיעים לקוחות קבועים. עמדות מזון הן כיום מראה נפוץ ומראה פופולרי במרכזי קניות, מתקני ספורט ופארקים ומציעות כמה מהארוחות הבריאות והמזינות ביותר שתוכלו למצוא.

קואופרטיבים רבים של מזון מפעילים דוכנים שהוקמו באופן זמני במקומות שונים כגון מתנ"סים, בתי ספר ומרכזים קהילתיים. אלה מתקיימים מיום חול במשך כמה שעות או מוחזקים באופן זמני בהתאם לביקוש.

רוב הדוכנים מציעים סוג אחד או שניים של התמחויות

אך המבקרים יכולים לעבור מתא לדוכן כדי לטעום מאכלים רבים ושונים. דוכן מזון אחד יכול לשאת כופתאות מאודות, ואילו הבא יכול להכיל טופו מסריח וחביתות צדפות, שניים מהחטיפים הטיוואניים הטיפוסיים. שווקי הלילה הם לרוב אסיאתיים, והמזון הזמין עשוי להשתנות בהתאם לספקי המזון המשתתפים.

ניתן למצוא שווקי לילה אופייניים בכל טייוואן ומציעים יותר מסתם חטיפים. להלן סוגי המזון הנמכרים במרכזי סוחרים ובשווקי לילה, יחד עם אחד ההבדלים הגדולים ביותר בין השניים.

אוכל רחוב מורכב מארוחות מוכנות ומשקאות הנמכרים על ידי ספקים ומוכרים ברחובות ובמקומות ציבוריים אחרים כגון שווקים וירידים

רבים מהשווקים המרתקים בעולם ודוכני אוכל רחוב יוצאי דופן ממוקמים באזורים הרחק מאתרי תיירות ושכונות פופולריות. ספקי מזון רחוב פופולריים ביאטאי, יפן כפי שהזכרנו בהקדמה שלנו, שם הם שופעים בפסטיבלים, אבל הם גם מראה יומיומי ברחובות ובסמטאות.

חובבי אוכל רחוב מכל רחבי העולם נהנים לנשנש את מעדני אוכל הרחוב האהובים עליהם ולנסות מאכלים חדשים

אך תמיד יש מעט זהירות ודברים שכדאי להיזהר מהם כאשר אוכלים אוכל רחוב ברחבי העולם. אוכל מוזר וטעים מסתתר לרוב ברחובות צרים שנראים לא נקיים.

דוכני אוכל רחוב רבים מתמחים במנה אחת

אך אין זה נדיר שכמה דורות עובדים יחד כדי לשכלל את המתכונים שלהם. ישנן וריאציות אזוריות רבות, כמו אלה שנמצאות אצל ספקי מזון ברחוב יטאי, כולם מבושלים על גריל פחם. כמה מאכלים משופדים ברחוב, כמו אוכל בגריל, ואילו אחרים מבושלים במרק מבושל ומתובל.

טייוואן ידועה בהגשת מנות לא צפויות רבות, ותרבות השוק "הדבק בלילה" פירושה שהן מוגשות על שיפודים. שלטים מזכירים למבקרים לא לערבב מנות מדוכני חלאל עם דוכני אוכל סיני רגיל.

אין זה נדיר ש -50 אנשים ויותר עומדים בתור בכל דוכן מזון. התורים כל כך ארוכים שבשנים הבאות פותחו עגלות מזון וספקים לשוק הלילה.

תזונה טבעונית הגדילה את הביקוש לכל סוגי המזון מספקי מזון רחוב ומשאיות מזון

זה נובע במידה רבה מהעלות הנמוכה והקלות בהקמת דוכן או משאית אוכל, כמו גם המגוון הרחב של מנות מעניינות וטעימות. סביר להניח שהפופולריות הזו תימשך בעתיד הנראה לעין, מכיוון שיש ביקוש לאוכל יצירתי וחדשני.

יפן ידועה כאחת מבירות המזון בעולם, ובעוד שדוכני מזון הרחוב נמצאים בירידה, הרעיון עושה קאמבק ביפן, ביתם של כמה מספקי מזון הרחוב הטבעוניים ביותר בעולם. קארי יפני הוא מאכל אוכל רחוב פופולרי שניתן למצוא ברחבי הארץ.

אחד ממאכלי הרחוב הפופולריים ביותר בסינגפור, צ'אר קוואי טאו נקרא על שם ה- kway teow-אטריות אורז שטוחות חרוכות ומטוגנות בווק על אש גבוהה ברוטב סויה כהה עם צקוקים, נבטי שעועית ופרוסות נקניקיות סיניות.

 

מה בכתבה

פוסטים קשורים

מהו ג ' ל קמגרה ?

מהו ג'ל קמגרה וכיצד בכוחו לשדרג את חיי המין שלכם אחת ולתמיד גברים מסביב לעולם בכל מדינה שתחשבו עליה סובלים מבעיה מציקה שהיא נחלתם של

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן