איפה מוצאים פילטרים לאווקריום

פילטרים לאקווריומים משתמשים בלחץ מים גבוה ממשאבה  כדי להעביר מים דרך חומרי סינון. מי האקווריום זורמים על ידי כוח הכבידה דרך הפילטר וחוזרים לאקווריום.

חשוב למלא את האקווריום במלואו במים לפני הפעלת המשאבה

בהפעלת הפילטר מים יוצאם מהאקווריום ונשאבים לתוך מיכל הפילטר, שם הם זורמים על ידי כוח הכבידה דרך מחסנית ההכנסה לתוך האקווריום. משאבה שואבת מים מאריזת החצץ ומפנה אותם למיכל סינון כפול.

פילטר חיצוני פשוט זה ישאב מים ממיכל באמצעות משאבה, יעביר את המים דרך חלקים שונים של חומר הפילטר, ולאחר מכן יחזיר אותם למיכל דרך פיה. בעוד שרוב מסנני החשמל תלויים בגב האקווריום, קיימים גם מסנני חשמל פנימיים.
למידע נוסף בנושא של איפה מוצאים פילטרים לאווקריום ופילטרים לאווקריום מומלץ לגלוש לאתר aquaexpres.com

מסנני כוח או HOB (תלויים לאחור)

המונעים על ידי אימפלר, מסננים מים מהאקווריום, בדרך כלל באמצעות צינור סיפון ארוך, אשר לאחר מכן נדחף (או נמשך) דרך מגוון מסננים שונים תקשורת וחזרה לאקווריום. , 'אקווריום. פילטר מסוג זה מורכב מסדרה של בפלונים דרכם המים צריכים לעבור על מנת להיכנס למשאבה המחזירה את המים לאקווריום. לפיכך, מתלים אלה פועלים מאוד כמו סדרה של מסנני מיכל וניתן למלא אותם בחומרי סינון שונים למטרות שונות.

הפילטר בעצם פועל כ"לב" המיכל, שומר על זרימת המים ומונע מהם לעמוד. בדומה לחוט דנטלי, חומר פילטר זה פועל כפילטר מכני במאגר.

אם מניחים פילטר רטוב/יבש על גבי האקווריום, המים נשאבים דרך סדרה של מגשים מחוררים המכילים צמר פילטר או חומר סינון אחר. מסנני שמירה, הידועים גם כמסננים רטובים/יבשים, הם מערכת סינון מים נוספת לאקווריומים ימיים ומים מתוקים.

מסנני אקווריום מנקים את המים מפסולת

מסירים אמוניה רעילים וחנקות ומאווררים את המים כדי שהדגים היפים שלך יוכלו לנשום. בדיוק כמו שמסנני אוויר מטהרים את האוויר שאנו נושמים, מסנני אקווריום מטהרים את המים שדגים נושמים. מיקרואורגניזמים חשובים לטיהור ביולוגי של מים מופקדים על קצף הפילטר של פילטר האקווריום.

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא תמיד לנקות רק את חומר הפילטר במים הישנים במיכל. כבה את הפילטר, הסר את החומר ושטוף במיכל הישן. זה ייתן לפילטר החדש זמן להתבגר לפני הסרת הפילטר הישן ואמור לשמור על איכות המים.

מתי לנקות את הפילטר תלוי באוכלוסיית האקווריום, בגודל הפילטר ובכמות הפסולת במים. אתה עדיין צריך לשמור את הפילטר ולוודא שהוא לא נסתם. עם זאת, האופן שבו תמקם את פילטר האקווריום שלך יהיה תלוי בסוג הפילטר שברשותך.

כיום ניתן לרכוש סוגים שונים של מסננים לאקווריום המתאימים למטרות ותקציבים שונים

וכל אחד מהם מתאים לאקווריום בדרכו. עם זאת, מסננים פנימיים אידיאליים רק לאקווריומים קטנים, עבור אקווריומים גדולים יותר יתכן שתזדקקו לפחות לפילטר סל או יחידת תלייה אחורית. עבור אקווריומים גדולים יותר, מסנני סל הם די פופולריים, ומכיוון שהם די גדולים, ניתן למצוא אותם מחוץ לאקווריום עם צינור אחד בלבד שנכנס ויוצא מהאקווריום.

ניתן לתלות את הפילטר בכל מקום בגב או בצד האקווריום. אם פילטר הכיריים נוטה הרחק מהאקווריום, מים עלולים לצאת מהפילטר ולטפטף מאחורי האקווריום. עם זאת, מסננים פינתיים ומסנני תת-חול שימושיים מאוד כאשר אתה צריך ריגוש רב יותר במיכל שלך, מכיוון שהם ניתנים לטבול כך שהם יוצרים זרם בתוך המיכל שעוזר להזרים חמצן מסביב.

אפשרות נוספת

היא פילטר תחתית חול, השואב מים דרך המצע, שם גדלים חיידקים על החצץ ומפרקים את צואת הדגים. אם הפילטר נהיה דביק ונסתם, מים עלולים "לדלוף" מאחורי אלמנט הפילטר ולגרום לגלישה. באקווריומים גדולים, מסנני ספוג עשויים שלא לספק מספיק זרימת מים כדי להזרים את כל האקווריום.

ישנם מסננים כימיים, מכניים ואפילו ביולוגיים (שם צומחות מושבות טריות של חיידקים מועילים כדי לעזור בטיהור המים). הפילטר בעצם מנקה את המים מפסולת, מסיר אמוניה רעילים וחנקות ומאוורר את המים כדי שהדגים יוכלו לנשום. חיידקים מועילים החיים בתוך הבלוק פועלים כחומר פילטר המסייע בפירוק וסילוק חומרי הפסולת של דיירי האקווריום.

הבסיס לבחירת פילטר לאקווריום

הוא גודל האקווריום, הנמדד בכמות המים. בנוסף, מסנני אקווריום חיוניים לקיום חיים, שכן אקווריומים הם גופי מים סגורים קטנים יחסית לבית הגידול הטבעי של רוב הדגים. החסרונות של מסנני סל כוללים עלות ומורכבות מוגברת בהשוואה לפילטרים פנימיים, ואת הקושי בניקוי הצינורות המובילים מים אל תוך האקווריום ומחוצה לו.

 

מה בכתבה

פוסטים קשורים

מהו ג ' ל קמגרה ?

מהו ג'ל קמגרה וכיצד בכוחו לשדרג את חיי המין שלכם אחת ולתמיד גברים מסביב לעולם בכל מדינה שתחשבו עליה סובלים מבעיה מציקה שהיא נחלתם של

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן