אלומיניום

הנה מבט לאחור על כמה מהרגעים הזכורים ביותר בתולדות האלומיניום, מראשיתו ועד ימינו.

הכימאי הבריטי סר המפרי דייווי הכין סגסוגת ברזל-אלומיניום באמצעות אלקטרוליזה של אלומינה מותכת ואלומינה

הוא כבר קרא לאלמנט אלומיניום, אחרים קראו לו אלומיניום. המתכת נקראה במקור אלומיניום, שהתפתח לאלומיניום ברוב המדינות דוברות האנגלית. בארה"ב אלומיניום היה השם המועדף, אך כאשר האגודה האמריקנית לכימיה דנה בנושא הוחלט להיצמד לאלומיניום והוא הפך לשם המקובל באירופה. האלומיניום הוא השם המקורי שניתן לאלמנט זה על ידי המפרי דייבי, והמילה שונתה מאוחר יותר לאלומיניום באנגליה ובמדינות אחרות באירופה, אך מאז הפכה לשם.

שותפות זו הובילה להקמתה של חברת הפחתת פיטסבורג, שהפכה בשנת 1907 לחברת האלומיניום של אמריקה. מאז הקמתו, השם הנוכחי אלקואה היה יצרן האלומיניום הגדול בעולם עם כושר ייצור של יותר מ -1.5 מיליון טון בשנה.

ייצור אלומיניום מושג על ידי זיקוק עפרות בוקסיט למיצוי תחמוצת אלומיניום ועל ידי התכה לשחרור אלומיניום טהור

הכימאי האוסטרי שפיתח את תהליך באייר לשיפור עפרות האלומיניום בשנת 1888 תרם תרומה משמעותית לייצור המוני של אלומיניום. תהליך Hall – Heroult שימש לייצור אלומיניום מכיוון שהפיק אלומיניום מעפרת הבוהיניה.

התהליך עובד כך

תחמוצת האלומיניום המתקבלת מתהליך באייר מומסת בקריוליט מותך יחד עם אלומיניום פלואוריד, למשל. לאחר ההפרדה יציקת אלומיניום טהור לבלוקים, הנקראים מטילים, אשר יכולים לשמש לעיבוד, יצירה וכחומר גלם לייצור סגסוגות אלומיניום.

אלומיניום הוא המתכת הנפוצה ביותר עלי אדמות ולכן היא אחת המתכות שיש לקחת בחשבון כאשר שוקלים פרויקט בנייה. זו גם המתכת הנבחרת כשיש לך עבודה מכיוון שהיא זולה, קלה לשימוש ועמידה מאוד.

בוקסיט הוא אפוא המקור העיקרי לאלומיניום ברחבי העולם והוא מופק בארצות הברית, קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד, צ'ילה, פרו, ברזיל, בוליביה, ארגנטינה, מקסיקו, קולומביה וצ'ילה.

בוקסיט

הוא תופעה קבועה על פני האדמה ובדרך כלל מכיל תרכובת המכונה בדרך כלל אלומינה. בטבע, לעומת זאת, הוא אינו מופיע בצורה טהורה, אלא בתרכובות הנקראות אלום, אשלגן ואלומיניום סולפט. השם אלומיניום נגזר מכך שאלום (אשלגן אלומיניום סולפט) שזור באלומיניום (בלטינית למלח אפסום). כימאים קורניש גילו את המתכת וכינו אותה "תחמוצת אלומיניום", שילוב של המילים אלום (מלח מלח) ואלומיניום (מלח אפסום).

היוצא מן הכלל היחיד למערכת מספור הסגסוגות

הוא שבמקרים מסוימים שתי הספרות האחרונות ניתנות, במקרה זה פירושו "אלומיניום". אלומיניום מכונה גם תחמוצת אלומיניום, אלומיניום סולפט, אלומינה, בוקסיט, אלומיניום כלורי ואלומינה.

למרות שגופנו מתעלם בעיקר מאלומיניום, כמויות מסוימות עלולות להזיק כאשר חלקי מתכת מוצאים את דרכם אל נייר כסף או מזון.

עם זאת

הוכח כי רק מעטים נגרמים כתוצאה מחשיפה לאלומיניום, וכמות האלומיניום בחיסונים זניחה, לאור הכמות הקטנה שאנו נחשפים אליה מדי יום. לעיתים טוענים כי אלומיניום רעיל ולכן מסוכן, אך מעולם לא נמצאו עדויות ברורות התומכות בהנחה זו. ההשפעות הבריאותיות של אלומיניום טרם נחקרו, אך ישנן עדויות לכך שאלומיניום עולה במוחם של אנשים הסובלים ממחלת אלצהיימר, כפי שנראה בלוחות עמילואידים.

כלי בישול מאלומיניום משמשים למעלה מ 100 שנה, ומי שמשתמש במזלגות ובמחבתות אלומיניום משתמש יותר מאלומיניום מאשר במי שמשתמש בפלדה, ברזל או קרמיקה או סכו"ם.

על פי ה- EPA, מיחזור אלומיניום צורך פחות מ -1% מהאנרגיה הדרושה לייצור אלומיניום חדש מעפרה. ניתן למחזר פחי אלומיניום, מה שחוסך זמן ואנרגיה הדרושים להמיסת המתכת.

אלומיניום

הוא 100% למחזור, אך התאוששות המתכת למיחזור חשובה בתעשיית האלומיניום של ימינו. אלומיניום באטלנטה – נובליס, כיום היצרנית הגדולה ביותר של פחיות יריעות אלומיניום, אומרת: "הדרך היחידה שנוכל למחזר את האלומיניום שאנו מייצרים היא אם הוא יחזור ונחזור לפחיות", הוא אומר.

יש צורך גובר בקרב המעורבים בפיתוח פרויקטים של אלומיניום להכיר את קבוצת החומרים הזו

כדי להבין היטב את האלומיניום, מומלץ ללמוד תחילה על ההיסטוריה של תעשיית האלומיניום וההיסטוריה שלה בארצות הברית. נכון לעכשיו אין איגוד אלומיניום רשום, אך ישנם כיום מספר איגודים מקצועיים, כגון התאחדות יצרני האלומיניום האמריקאית (ALMA) והמועצה הבינלאומית לאלומיניום (IAC).

בייצור אלומיניום מעפרות, מתקבל תחמוצת אלומיניום (Al2O3) מעפרת בוקסיט. תחמוצת אלומיניום מומסת לקריוליט על ידי התכה בטמפרטורות נמוכות, והרוב המכריע של הבוקסיט המופק ברחבי העולם משמש לייצור אלומינה לעידון אלומיניום למתכת.

מה בכתבה

פוסטים קשורים

מהו ג ' ל קמגרה ?

מהו ג'ל קמגרה וכיצד בכוחו לשדרג את חיי המין שלכם אחת ולתמיד גברים מסביב לעולם בכל מדינה שתחשבו עליה סובלים מבעיה מציקה שהיא נחלתם של

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן