ביטחון עצמי

בנדורה (1986) חזה שאנשים עם ביטחון עצמי גבוה הופכים מתמידים יותר בכל הנוגע להשגת מטרותיהם. לאנשים עם ביטחון נמוך יש פחות סיכוי לנסות דברים חדשים ולהגיע לאנשים חדשים. אם הם נכשלים בפעם הראשונה, הם נוטים פחות לנסות שוב.

ביטחון עצמי פירושו משהו שונה לאנשים שונים

אך במציאות פירושו להיות אמון בעצמך. כאשר אנשים משבחים אותנו ומכירים ביכולות וביכולות שלנו, זה מחזק את הביטחון שלנו במה שאנחנו חושבים שהוא דבר טוב. עם זאת, חוסר אמון יכול למנוע מאנשים לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם.

ביטחון עצמי

הוא ההבנה שאדם סומך על השיפוט והיכולות של עצמך, שאדם מעריך את עצמו ומרגיש ראוי לחסרונות שבהם אחרים מאמינים. אמון מבוסס על תחושת רווחה, קבלה של הגוף והנפש, הערכה עצמית ואמונה ביכולות, בכישורים ובחוויות של עצמך. זה אומר להיות בטוח בעצמך וביכולות של האדם, לא ביהירות, אלא מציאותית ובביטחון.

ביטחון עצמי אינו זהה להערכה עצמית כהערכה של ערך האדם

אך זהו ביטחון ביכולת האדם להגיע למטרות, ומטא-אנליזה מצביעה על הכללה הדומה ליעילות עצמית. ההתמדה, הביטחון העצמי והביטחון העצמי נקשרו, כאשר אנשים נעשו בטוחים יותר ככל שהם פיתחו את הביטחון העצמי שלהם. אנשים בעלי הערכה עצמית גבוהה מרשימים אחרים כיוון שהם תופסים את עצמם כידענים יותר וסבירים יותר לבצע את השיפוטים הנכונים. למעשה, קיים מתאם שלילי בין רמת ההערכה העצמית לבין דיוק טענותיהם.

וייבי – Vibee

אנשים בטוחים

לעומת זאת, אינם מודאגים מהרלוונטיות שלהם, מכיוון שהם נמשכים לערך העצמי שלהם. הם לא שופטים אחרים כי הם יודעים מה מציעים להם, והם לא צריכים להוריד אנשים על הברכיים כדי להרגיש טוב. אנשים עם ביטחון יקשיבו כשהם מדברים כי הם לא מרגישים שיש להם מה להוכיח.

אישורים חיוביים לגבי מי שאתה הם בעלי עוצמה, אך אתה נוטה לערער את הביטחון העצמי שלך באמצעות דיבור עצמי שלילי. אנשים בטוחים יודעים מה הם צריכים להגיד כדי להיות בריאים להערכה העצמית שלהם ולהפוך את ה"לא "שלהם.

למרות שהמטרה הסופית

היא לקבל אמון בעצמו וביכולות שלך, כדאי גם לחשוב כיצד להיראות בטוחים בעצמך כלפי אנשים אחרים. לא קל להיות מודע לעצמי כשאתה ביקורת עצמית ואחרים מכניסים אותך. הרעיון של "Fake It until You Fake It" יכול להיות כלי שימושי כאשר עלינו לפעול כדי להרגיש בטוחים יותר אך אנו מפחדים מדי לעשות זאת. אז אם אתה מרגיש שאתה מזויף או שאינך בטוח מספיק בכדי לעשות זאת, עליך להעמיק.

למשל

בתחומים מסוימים, כגון אקדמאים, אתה מרגיש בטוח, אך באחרים, במיוחד במערכות יחסים, אתה חסר ביטחון. יכול להיות שיש לך מספיק ביטחון עצמי לחשוב שאתה מסוגל ללמוד משחק חדש למשל, אבל חוסר יעילות עצמית לחשוב שאתה טוב כמו שהיית בהתחלה. זה יכול להיות גם קשה לפתח ביטחון כאשר ניסיון אישי גורם לך לאבד ביטחון, במיוחד אם אתה סובל מהערכה עצמית נמוכה.

אנשים מצליחים רבים מייחסים את הצלחתם לביטחון העצמי שלהם ולביטחון העצמי שלהם

סוג זה של אמון הוא שגורם לאנשים להתמודד עם אתגרים קשים ולהמשיך למרות הכשלונות. עם זאת, ייתכן גם שאנשים עם הערכה עצמית נמוכה מאוד בטוחים בעצמם בחלק מהתחומים.

הגישות והתנהגויות של עמים אחרים יכולות לתרום גם לחוסר האמון שלך. אנשים עם ביטחון עצמי נמוך עשויים להרגיש שלא מגיע להם להיות מאושרים או לקבל יחס לקוי. שיחה עם אנשים בטוחים יכולה לעזור לך להרגיש בטוח יותר.

נדל"ן דיגיטלי מניב

דיבור על החששות שלך עם קהילה תומכת של אנשים במצבים דומים יכולה להיות דרך מועילה לבנות ביטחון עצמי

חיבור לאנשים המגלים אמון באמצעות קשר עין היא אחת הדרכים המהירות ביותר להקרין אמון כאשר אתם פוגשים אנשים חדשים ומחזקים מערכות יחסים לאורך זמן. אימון ביטחון נועד לסייע לך לשפר את ההערכה העצמית וליצור מההתחלה נקודת מבט חיובית על החיים.

ישנם מספר דברים שאתה יכול לעשות

כדי לבנות ביטחון עצמי, חלקם הם שינויים קטנים במצב הרוח שלך ואילו אחרים אתה יכול לעבוד קצת יותר קשה כדי ללמד אותם הרגלים מוכרים. בניית הערכה עצמית חזקה עוסקת בפיתוח הערכה עצמית חזקה יותר שמטרתה לפתח הרגלים טובים ולשבור הרגלים רעים.

כאשר אין לנו אמון ביכולותינו, אנו מגלים כי תחומים מסוימים בחיינו מושפעים. אם אנו בטוחים, נתקדם עם אנשים והזדמנויות במקום להתרחק מהם. אנשים רבים מציירים תמונה של אמון מוחלט שמעורר את הפחד שבפנים.

היפל וטריברס הציעו לאנשים לרמות את עצמם לגבי התכונות החיוביות שלהם ותכונותיהם השליליות של אחרים כדי להראות יותר ביטחון עצמי שהם מאמינים שיאפשר להם להתקדם.

הרעיון שלמנטליות יש השפעה חזקה על היכולת שלך להצליח מתבטא בתוצאות מחקר שנערך לאחרונה מאוניברסיטת מלבורן

והראה שאנשים בטוחים יותר מאוחר יותר הרוויחו שכר גבוה יותר וקידמו אותם. כאשר הם קיבלו תשומת לב על הישגיהם, הם הרחיקו את המיקוד מעבודתם וכלפי אלה שעזרו להם. לאנשים עם דימוי עצמי נמוך יש ביטחון עצמי נמוך, ואנשים עם דימוי עצמי טוב יש ביטחון עצמי נמוך.

טכנאי מזגנים