בית ספר מקצועי לריקוד

המוקד של אימוני המחול שלנו הוא במחול עכשווי ואנו שואפים לעמוד בדרישות הגבוהות ובמגוון שיש לרקדנים המקצועיים של היום. תוכנית האימונים האינטנסיבית מתמקדת בבלט קלאסי ומחול מודרני, כולל טכניקות של גרהם הורטון, לימון וקנינגהאם. תוכנית הבלט לשנה ותכנית ההכשרה והביצוע העכשווית לסטודנטים המוכנים להכשרה מקצועית מציעה התמקדות בבלט טכני / ריקוד עכשווי במטרה לפתח טכניקה חזקה עם קורסים משלימים בעבודה, אימון, מיזוג ואימפרוביזציה ברמה הגבוהה ביותר.

אוניברסיטאות ומכללות פרטיות וציבוריות רבות מציעות תוכניות ריקוד קטנות יותר כמו גם תוכניות תואר אקדמיות גדולות כמו תואר ראשון באמנויות

תואר ראשון באמנויות ותואר שני באמנות במחול. התלמידים לומדים טכניקות ריקוד בלט, עכשווי וג'אז וכן נושאים כגון היסטוריה של מחול, כוריאוגרפיה ותורת תנועה עם דגש על הוראה בבית הספר למחול. כמה בתי ספר ומכללות למחול מציעים גם תואר ראשון באמנויות יפות בסוג ריקוד ספציפי, כך שרקדנים מתחילים יוכלו לצבור הכשרה וניסיון לפני שימשיכו לתואר רשמי.

ארגוני סטודנטים רבים מארגנים גם שיעורים והופעות המתמקדות בג'אז

טאפ, היפ הופ וסגנונות ריקוד אחרים שאינם מכוסים בקורסים אקדמיים. כפי שהיית מצפה מבית ספר למחול, כמה בתי ספר למחול מתמחים במתן סדנאות ותוכניות חינוכיות קפדניות המעניקות לתלמידים הזדמנות ללמוד מיומנויות בסיסיות ממורים מנוסים וליישם את הידע שלהם על הופעות ומופעים. חלק מבתי הספר מספקים גם מתקנים מקצועיים כגון אולפנים ובמות גדולות עם מרכזי הפקה והדרכה למחול בהם התלמידים יכולים לעבוד על כישוריהם וטכניקותיהם לאורך כל התוכנית.

בית ספר לריקוד בירושלים

בית ספר לריקוד לדתיות

תלמידי בית הספר לגאט מאומנים בטכניקות בלט קלאסיות וברפרטואר שלהם

טכניקות ורפרטואר של מחול עכשווי, אימפרוביזציה, כוריאוגרפיה, כושר, פילאטיס ובחינות RAD. התלמידים גם משתתפים בשיעורי ריקוד באולפנים חדישים ביותר ובית הספר מספק לינה לסטודנטים לבלט ותיאטרון בריטי. לתלמידים צעירים בגילאי 15 עד 17, בית הספר הפרטי מציע תוכנית ריקודי קיץ אינטנסיביים, שנועדה לתת לרקדנים צעירים תובנה על החיים מחוץ לבית הספר.

לסטודנטים בבית הספר המרכזי לבלט בשנת 1982 יש תואר ראשון (Hons) בשנתיים בהופעת מחול מקצועי שאושר על ידי אוניברסיטת קנט. בית הספר למחול מזוהה זה מכבר עם בלט סקוטי ומספק רקדניות צעירות להרבה מהפקותיו בארה"ב.

המונח "בית ספר" משמש להתייחסות למוסד או הכשרה מיוחדת שנועדה להכשיר אותך לקריירה מקצועית בתעשיית המחול

התיאטרון או תיאטרון המוזיקה, למשל כרקדן, שחקן, רקדן או שחקן משחק, מורה, כוריאוגרף או במאי. באופן ייחודי יש להם כמה תוכניות שונות לבחירה, כולל תואר של חמש שנים בחינוך למחול המציע לסטודנטים מגוון רחב של אפשרויות קריירה. זהו בית ספר באוניברסיטת ניו יורק המציע תוכנית מחול מהשורה הראשונה המתמקדת בהכשרת רקדנים וכוריאוגרפים מקצועיים בעלי תואר ראשון ושני.

השתתפות בבית ספר למחול או במכללה יכולה לעזור לרקדנים מתחילים להכיר את הענף ולשכלל את כישוריהם

אך רובם צריכים להקדיש זמן לא מבוטל לאימונים ולחזרות לפני שפונים ללהקת ריקודים או למעסיק פוטנציאלי לעבודה בתשלום. צעירים רבים בהכשרה מקצועית מתחילים לפתח את כישוריהם במחול, משחק, תיאטרון מוזיקלי ושירה באמצעות השתתפות בשיעורים במשרה חלקית בבתי ספר למחול או לדרמה פרטית. חלקם לומדים מיומנויות אלה בבתי ספר תיכוניים ברמת GCSE או BTEC, בעוד שאחרים לוקחים חלק בתחרויות ופסטיבלים.

ה- BFA במחול היא תוכנית לתואר ראשון של 124 נקודות שמכשירה סטודנטים בצורות בלט, מודרניות, פוסטמודרניות, אפריקאיות ותפוצות של כוריאוגרפיה, היסטוריה של מחול, תיאוריה, ביצועים וקורסים אחרים.

בית הספר נועד לא רק לתמוך ברקדנים צעירים בכישורי ריקוד חשובים

אלא גם לאפשר להם לצאת לקריירה מקצועית מצליחה עם רמה גבוהה של ביטחון עצמי, התלהבות, תשוקה ומחויבות למחול. תואר ראשון במחול הוא בית ספר שבו התלמידים מתכוננים לקריירה בהופעות, כוריאוגרפיה, אימוני ריקוד ועוד. הכשרת תיאטרון המוזיקה כוללת אימוני מחול כגון בלט, ג'אז, ריקודי טאפ, תיאטרון עכשווי ומוזיקלי וכוללת הכשרת שירה ומשחק במטרה לסייע לתלמידים להמשיך בקריירה משולשת בתיאטרון מוזיקה.

תיכון ג'פרסון בפורטלנד

אורגון, בשיתוף עם להקת המחול הקדם מקצועית שלה ג'פרסון רקדנים מציעה הכשרה מקצועית מרוכזת. כסטודנט עם BA או BFA, אתה צובר ניסיון והכשרה כרקדן מקצועי, עם דגש על בלט, ג'אז ומחול מודרני. בנוסף, חברות ריקודים מציעות סדנאות מחול אדפטיביות במסגרת תוכניות החברה שלהן לתמיכה באנשי מקצוע ומבוגרים בקהילה.

בית הספר המלכותי לבלט בבית הספר המלכותי

הוא קורס הכשרה בן שלוש שנים לתלמידים בגילאי 16-19, בו סטודנטים מקבלים תואר ראשון בבלט קלאסי וביצוע בלט, שאושר על ידי אוניברסיטת רוהמפטון. התלמידים מוערכים במופעי מחול ובלט על במת בתי הספר לבלט וכן בלימודי מקצוע משולבים. חשיבותו של בית הספר לגת לתלמידי מחול היא תיאטרון הסטודיו בן 400 המושבים שלו.

בית הספר המקצועי למחול ויטאקה מציע טכניקות בלט מתקדמות

אימון תנועה מודרני ועכשווי, המשמש בסיס לקריירת מחול מקצועית והכנה אוניברסיטאית. בית הספר למחול ויטאקה בוודלנד מתמקד בהנעת רקדנים ומספק את האימון הדרוש לביצוע ריקוד ברמה הגבוהה ביותר. בית הספר מיועד לרקדנים מוכשרים ומציע טכניקות בלט מתקדמות, אימון תנועה מודרני ועכשווי המשמש בסיס לקריירות מחול מקצועיות והכנות למכללה.

 

למידע נוסף על בית ספר מקצועי לריקוד יש לגשת לאתר halelu.co.il