הדברה אורגנית מהי?

התבונן בחומרי ההדברה המשמשים לגידול מזון בארה"ב ובאזורים אחרים בעולם כגון אירופה, אסיה ואפריקה.

בשנות התשעים

משמעות המושג "ביו" תוקנה לראשונה על ידי ה- USDA, והתוכנית הלאומית האורגנית נוצרה כדי לעמוד בקצב הכללים. הסטנדרטים של התוכנית מחייבים את כל הספקים לאפשר לתייג ולשווק את המוצרים שלהם כאורגניים. כאשר התעשייה הכימית מדברת על חומרי הדברה, אין זה אומר בהכרח התעשייה האורגנית שלה. למעשה, החקלאים אינם משתמשים באותם חומרי הדברה כמו הכימיקלים בהם הם משתמשים לגידול תוצרתם. המידע על תווית ההדברה יסייע ליצרן אורגני או לאדם בעל שיטות ייצור אורגניות מוסמכות לברר אם מוצרי ההדברה שלהם עומדים בדרישות התקנים של התוכנית הלאומית האורגנית לשימוש בחומרי הדברה אורגניים. הקטגוריות העיקריות של הדברה ביולוגית כוללות הדברה דו-רחבית, הדברה ללא כימיקלים והדברה לא כימית. חומרי הדברה ביורינליים כוללים בדרך כלל את הקטגוריות הבאות, המוגדרות בפירוט רב יותר בסעיף זה. אם אתה מורשה כחומר הדברה אורגני, עיין בתווית על המוצר שלך וודא שהוא מוסמך אורגני.

חומרי הדברה קונבנציונליים חדשים נוטים לטפל בתהליכים מאוד ספציפיים בצמחים

מה שהופך אותם לקלים לעיבוד, אם בכלל, לפני השימוש. חומרי הדברה ביולוגיים הם אלה שמקורם במקורות טבעיים המאפשרים לסנתז אותם מאלמנטים ממוצא טבעי. חומרי הדברה אורגניים משתמשים בכימיקלים המופיעים באופן טבעי, ולא בסינתטיים או מעשה ידי אדם.
למידע נוסף על הדברה אורגנית מהי? ומדביר מקצועי ומומלץ מומלץ לבדוק כאן: webby.co.il

הדבר הראשון שצריך לדעת

הוא שגם מזון שכותרתו 'נטול חומרי הדברה' אינו ממש נטול חומרי הדברה. חומרי הדברה אורגניים, על אף שהם מקורם טבעי, עשויים להיות מסוכנים, אך הם אינם יכולים להיות מסוכנים. יש הרבה מתריעים, שחלקם מרחיקים לכת ואומרים שלחומרי הדברה אורגניים יש השפעות שליליות על בריאות האדם, החי ואפילו הסביבה.

חקלאות ועיבוד אורגני אסור להשתמש באורגניזמים מהונדסים גנטית

דבר האסור במפורש על פי סטנדרטים אורגניים (ראה אורגני 101). חומרי הדברה ביולוגיים אינם בטוחים, אך הם עשויים להיות בטוחים יותר מאלו המשמשים בחקלאות המקובלת. לא ברור אם חומרי ההדברה המשמשים בחקלאות אורגנית זהים לחומרי ההדברה הלא סינתטיים המשמשים בחקלאות קונבנציונאלית. אף אחד מהמוצרים הללו לא גדל או מטופל למאכלים אורגניים, ואף אחד מהם לא יכול לשמש כאשר משתמשים בו באורגניזמים מהונדסים גנטית (GMO) כגון תירס, סויה, חיטה או פולי סויה, מכיוון שלא ניתן להשתמש בהם (חקלאות אורגנית ועיבוד לא לאפשר שימוש בחומרי הדברה שאינם אורגניים בייצור מזון אורגני). חומרי הדברה ביולוגיים אינם בטוחים, אך הם יכולים להיות בטוחים ורעילים פחות לבני אדם, בעלי חיים, צמחים ובעלי חיים אחרים מאלה המשמשים בחקלאות המקובלת, למשל.

כאמור קודם

חומרי הדברה יכולים להיות חומרים כימיים, אפילו טבעיים, אך כיצד הם היו הורגים מזיקים, והאם הם בטוחים? מאמר זה מכיל מידע על חומרי הדברה ביולוגיים שאושרו על ידי משרד החקלאות של ארצות הברית לשימוש בחוות לא קונבנציונליות. למידע נוסף על גינון אורגני ושימוש בחומרי הדברה אורגניים, עיין במאמר זה בנושא גינון אורגני 101.

דף זה מפרט חומרי הדברה אורגניים שניתן לייצר באופן מקומי ודן אם הם יעילים

הבנת ההבדלים בין חומרי הדברה אורגניים שונים תעזור לך למצוא את הטיפול המתאים לגינה שלך. בדף זה מפורטים כימיקלים אורגניים וסוגים שונים של חומרי הדברה אורגניים שניתן לייצר באופן מקומי.

יתכנו כמה כללים אקולוגיים המחייבים להשתמש בחומרי הדברה סינטטיים מורשים רק כמוצא אחרון. אלה יהיו הקריטריונים לפיהם המשתמשים הנוכחיים בחומרי הדברה סינתטיים יחליטו אם לעבור להדברה ביולוגית לפני השימוש בהם.

מישהו שלא מילא אחר הוראות ההדברה, כמו למשל הדברה. מוצרים אורגניים עשויים להכיל שאריות של חומרי הדברה שאושרו לחקלאות אורגנית. במזונות אורגניים וקונבנציונליים כאחד שטופלו בחומרי הדברה ישנן שאריות הדברה במזונות מסוימים.

אם אתם אוכלים אוכל אורגני מחווה המשתמשת במעט חומרי הדברה או ללא חומרי הדברה

עליכם להיות מודעים לכך שאי השימוש בחומרי הדברה אינו אומר שהאוכל שלכם נקי מחומרים מזיקים. בחקלאות אורגנית ישנם חומרי הדברה רבים שאושרו, אך גם בהם יש להשתמש בזהירות. חומרי הדברה ביולוגיים הם חלופה בטוחה לתכשירים כימיים, אך הם אינם בהכרח בטוחים או בריאים יותר מאשר חומרי הדברה קונבנציונליים.

אם אתה רוצה מידע נוסף על השימוש בחומרי הדברה אורגניים

צפה בסרטון שלנו "שימוש בחומרי הדברה אורגניים בגינה שלך." מחקרים אלה בדקו בעיקר חומרי הדברה המורשים בחוות אורגניות, ולא כל חומרי ההדברה המורשים בחקלאות קונבנציונאלית. אתה יכול לראות חווה אורגנית על ידי שיחה עם חקלאי אורגני אמיתי בנושא.

מה בכתבה

פוסטים קשורים

מהו ג ' ל קמגרה ?

מהו ג'ל קמגרה וכיצד בכוחו לשדרג את חיי המין שלכם אחת ולתמיד גברים מסביב לעולם בכל מדינה שתחשבו עליה סובלים מבעיה מציקה שהיא נחלתם של

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן