הקמת בריכות שחיה

מבנים מעשה ידי אדם לבילוי מים היו קיימים כבר אלפי שנים, אך לא תמיד בריכות שחייה היו כה נפוצות. בארצות הברית יש כיום יותר מ -10 מיליון בריכות, והן כה נרחבות עד שקשה לדמיין שהן לא היו קיימות מאז האלף השלישי, אז נבנו המרחצאות הציבוריים הגדולים.

יש מקורות שטוענים שהבריכות הראשונות נבנו על ידי הרומאים ושהן והיוונים השתמשו בבריכות

כדי ללמד נערים צעירים לשחות. כאשר תושבי רומא התעשרו הם בנו בריכות שחייה מעוצבות אדריכליות הגדולות מספיק למספר גדול של אנשים, אך לא גדולות מדי עבור האזרח הממוצע.

הרומאים גם אהבו בריכות שחייה ותרמו שיפורים בולטים משלהם

למרות שהרומאים העלו את התרגול של בריכת השחייה ובית המרחץ לאמנות גבוהה, בריכות אירופה נראות עד היום. בריכת פארק הירידים השרוע בניו יורק נבנתה בשנת 1915 וכוללת מתקני נופש כולל חוף מלאכותי.

ניצחונם של האולימפיאדות האמריקאיות עורר השראה למעצבי הבריכות ליצור בריכות תחרותיות שיכולות להתפאר בזמני שחייה מהירים ושוברי שיאים

מה שאנו מכירים כיום כבריכות שחייה הפך פופולרי בארצות הברית לאחר אולימפיאדת הקיץ 1924 בניו יורק. שחייה בבריכה הייתה אחד המשחקים האולימפיים הראשונים, ממש כמו שהומצאה הבריכה המקורה, והנתיבים שסומנו בשנת 1924 תרמו לצמיחת הספורט ולפופולריותו באמריקה ובעולם בשנים שלאחר מכן.

הכלרה של בריכות שחייה החלה, ובריכות שחייה החלו לשבור את הנוהג המיושן של הפרדת שחיינים. אמצעי ההיגיינה בבריכות השחייה פורסמו על ידי רשויות ציבוריות ועיתונים במטרה להקל על החשש הממושך ממחלות הנישאות במים.

במדינות רבות יש כיום בריכות שחייה פרטיות

המגודרות ודורשות בידוד אזור הבריכה כך שילדים לא מורשים מתחת לגיל שש לא יוכלו להיכנס. בריכת שחייה מוגדרת כבריכה בנויה או טרומית המשמשת לשחייה או רחצה. בריכות שכשוך או "בריכות שחייה" הן מבנים המאחסנים מים כדי לאפשר שחייה ופעילויות פנאי אחרות. לאפס, הידוע גם בשם לידו, יש סיפון עליו שולי הכניסה למים משתפלים ומעמיקים עם כל צעד, כמו עם חוף טבעי.

בריכת שחייה ציבורית מוגדרת כמבנה בתוך הבית או בחוץ (תא או בריכה) המכיל גוף מים המיועד לשחייה

צלילה או רחצה משותפת. מעריכים כי ישנם יותר מ -1,000 סוגים שונים של רצפות – בריכות המיוצרות בארצות הברית, הגדולה ביותר היא בריכה אולימפית. אגני מי תהום הם הבנויים הנפוצים ביותר וניתנים להתאמה אישית בגודל ובצורה, אך ניתן לבנות אותם גם גדולים יותר, ולכן הם נחשבים כיום לסוג הבריכה הנפוץ ביותר בבריכות ציבוריות בארצות הברית. למרות שיש מגוון רחב של אגנים שנבנים מאפס, אגני בטון מייצגים את רוב האגנים שנבנו כיום והם האגנים השנייה בפופולריות אחרי אגני בטון מבחינת עלויות הבנייה. ישנם יותר מ -1.5 מיליון בריכות ברחבי העולם, כולל יותר מ -2.2 מיליון בצפון אמריקה בלבד, על פי האגודה הלאומית למים.

ישנם יותר מ -360,000 בריכות ציבוריות הפתוחות בכל ימות השנה בארצות הברית

כולל 1.5 מיליון בניו יורק, 1,500 בלוס אנג'לס ועוד בסן פרנסיסקו. בניו זילנד יש בסך הכל 2.7 מיליון בריכות ציבוריות ופרטיות, מה שהופך אותה לבריכה העליונה לנפש. ספר זה בוחן ומפרש גם את ההיסטוריה של בריכות שחייה פרטיות, אך בעיקר כאשר יש צורך בהיסטוריה כדי להבין מה קרה בבריכות שחייה משותפות.

בשנת 1999, התפרצות של קמפילובקטר ג'ג'וני נקשרה לבריכה פרטית שלא חוטאה לצמיתות מכלור, ולכאורה אפשרה לברווזים לשחות בבריכה. באותה תקופה נוצרה בריכה בצורת כליה בהייד פארק בניו יורק, בריכה ציבורית פופולרית לילדים ולמבוגרים.

הבריכה נבנתה עבור מועדון בשם פילדלפיה ראקט

ובונקר העניק למיכלים של 2 ליטר היפר-כלוריט, סיד, סידן והיפוכלוריט בריכוז של 1 עמודים לדקה ופרסם את תוצאותיו בחיבור שנקרא בריכת שחיה היג'ני. באמצע המאה ה -20, תרכובות של כלור וחומצה ציאנורית הפכו לבריכות שחייה. הבריכות הראשונות המופעלות באמצעות כלור הועברו כלור ב -1910, וזמן קצר לאחר מכן הבריכות הציבוריות הראשונות בארצות הברית עקבו אחריהן, הן בשיקגו והן בעיר ניו יורק. כל האלמנטים של בריכת שחייה מודרנית היו שם, אך עד 1910 מעטים מהם, כמו כלור, היו זמינים לכלור.

בשנות השלושים של המאה העשרים

בריכות השחייה הציבוריות עברו מבתי מרחץ למקלטי בילוי שבהם המעמדות הכלכליים יכולים לשחות, להירגע ולהתרועע. עם כניסתו של בגד הים הדו-חלקי בשנת 1943, ספורטאים פופולריים שהתפרסמו ברחבי הארץ ובתי ספר שהקימו צוותי שחייה, אנו יכולים לראות כיצד בריכת שחייה בבית הפכה במהרה לפופולרית. זה נמשך בשנות המלחמה, וקהילות אחרות בנו בריכות בנוסף לאוניברסיטאות הקיימות. בשנת 1960 הוצגו בריכות שחיה תחרותיות בבתי ספר לדקדוקים שתוכננו ונבנו לאחרונה.

מה בכתבה

פוסטים קשורים

מהו ג ' ל קמגרה ?

מהו ג'ל קמגרה וכיצד בכוחו לשדרג את חיי המין שלכם אחת ולתמיד גברים מסביב לעולם בכל מדינה שתחשבו עליה סובלים מבעיה מציקה שהיא נחלתם של

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן