זכוכית צבעונית

בעוד שהמילה "ויטראז '" עשויה לעורר מחשבות על חלונות קתדרלה מימי הביניים, אמנים עכשוויים מוכיחים כיום שהמלאכה בת אלפי השנים אינה אלא מיושנת. בין אם הם משתמשים בזכוכית נוצצת כדי להאיר את קו הרקיע של העיר ניו יורק, לייפות בקתות קסומות או להמציא גנים בוטניים מחדש, אמנים אלה מוכיחים כי ויטראז'ים הם לא יותר מחלק חשוב במרחב המגורים המודרני והעכשווי שלנו. שוחחנו עם שלושה מהאמנים הללו כדי ללמוד עוד על האופן בו ויטראז'ים משנים את חללי המגורים שלנו. בעוד שהמילים "ויטראז '" עשויות לעורר חלונות של קתדרלה מימי הביניים, אמנים עכשוויים הוכיחו שהמלאכה בת אלפי השנים האלה היא הכל – זה אומר שאתה צריך למצוא את השילוב הנכון של חומרים, צבעים וחומרים עבור הכתמים החדשים שלך. פרויקט זכוכית. ראשית הייתי צריך למצוא את האיזון המושלם בין אור, צבע, מרקם, קלילות, משקל, עובי וכו ', אך גם איזון טוב בין צבע ומרקם.

לאחר חיתוך הזכוכית צבעתי את קווי המתאר הבסיסיים של הסרט המצויר בצבע מיוחד הנקרא צבע מזוגג. ראשית, הדבקתי כל פיסת זכוכית על ציפוי כבד של שומן שקוף המכסה את ציור המתאר כך שניתן יהיה להסיר את הנייר לאחר קיבועי שרף האפוקסי.

הדוגמה מוחלת על כל חלק בצבע הרצוי והזכוכית נחתכת לצורת הדוגמה בעזרת גלגל פלדה יהלום

תהליך אחד כולל שריפת משטחי זכוכית חלקים או כהים בתנור, ואילו תהליך אחר מתמזג מתכות ותחמוצות שונות בזכוכית כך שהיא מוטמעת במצב מותך. זכוכית מהבהבת היא כדור של זכוכית לבנה מותכת הטבול בזכוכית צבעונית מותכת, שכאשר היא נושבת ומשטחת, היא בצד אחד לבן וצבעה בצד השני. בזכוכית המשמשת בחלונות זכוכית עופרת, גושים של זכוכית מותכת זו נתפסים, מקוררים, נחתכים, מפוצצים, משטחים, משטחים ואז נושבים שוב. – במקום להיות מזוגגים בעופרת, כל פיסת זכוכית מחולקת במטריצה של בטון ואפוקסי ונוזל על משטח הזכוכית.

החומרים הדרושים לחיבור חלקי הזכוכית עולים 10 סנט לרגל, וכל מסגרת עולה 4 מטר. כמה חומר נוסף שאתה צריך לקנות תלוי באופן שבו חומר הגלם נמכר. ללא מידע נוסף, יהיה קשה לקבוע כיצד למכור ויטראז 'והאם לעשות זאת.

ויטראז 'מיוצר כפי שהיה בימי הביניים והוא עדיין יוצא בצורות שונות

יצרני זכוכית הציגו צבעים וסוגי זכוכית חדשים כדי לענות על צרכי לקוחותיהם. נעשה שימוש בזכוכית צבעונית במשך מאות שנים, זכוכית למסגור תמונות נוצרה במאה העשירית, אך הזכוכית הצבעונית בצורתה הנוכחית מתחילה במאה ה -12.

אמנים אירופאים גילו מחדש זכוכית במחצית השנייה של המאה ה -19 על פי עקרונות ימי הביניים

הרומנטיקה של המאה ה -19 ותחיית הגותיקה הביאו ויטראז 'לתשומת ליבם של אמנים, אדריכלים, מעצבים ויצרני זכוכית באירופה ובארצות הברית. בשל ייצור הזכוכית המשופר, נעלם הצורך לייצר כמויות גדולות של ויטראז 'לחלונות ובעוביים השונים.

גם היום אנו מוקסמים ממראה אור השמש הנופל דרך זכוכית צבעונית

וברור שציור זכוכית מוכר כצורת אמנות אמיתית, בכל מקום בו משתמשים במדיום. אמנים עכשוויים החיו מחדש את הטכנולוגיה בעיצוב מודרני וזכוכית צבעונית – מעצבי זכוכית חיקו את הסגנון של אמנים ויצרני זכוכית של סוף המאה ה -19 ותחילת המאה העשרים. זה משקף את ההעדפה ההולכת וגוברת של אמנים לשימוש בזכוכית באמנות ואת המגבלות האמיתיות שהטילה האדריכלות על מדיה של ציור זכוכית באותה תקופה. עיצובים חדשניים המשתמשים במדיום זה ימשיכו לפרוח, במיוחד בעתיד, באמצעות פיתוח חומרים וטכנולוגיות חדשות.

כדי להתחקות אחר ההיסטוריה העתיקה של ויטראז ', חשוב להבין את המאפיינים העיקריים שלה, במיוחד מבחינת השימוש בה בארכיטקטורה ובעיצוב אדריכלי. כמו כל אמנות ומלאכה, ויטראז 'דורש יכולת למצוא מושגים וייצוגים אמנותיים בחלקים שהרכבתם. בקורס זה תלמד כיצד לעבוד בבטחה עם זכוכית וכיצד להשתמש בכלים לעיצוב היצירה המוגמרת. עליכם ללמוד את היסודות של חיתוך זכוכית, עיצוב זכוכית, מסגור יצירת האמנות בעזרת עופרת (המסופקת בנייר נחושת) והלחמה כדי להחזיק את הכל ביחד. למרות שאתה יכול לקנות סט מוכן מראש שיעזור לך להתחיל עם ויטראז'ים, יש עולם חדש לגמרי של יופי נוצץ שניתן לגלות כשאתה עוסק בטכניקת מלאכה זו.

כצפוי

חלונות ויטראז 'שימשו במשך מאות שנים לקישוט מנזרים, מנזרים ובנייני דת אחרים, וכמה מהדוגמאות המוקדמות ביותר הידועות לכינוי "חלונות יפים" שימשו בבנייני הכנסייה המוקדמים של סנט. בזיליקת פיטר ברומא, שם מתוארת בתולה מרי הבתולה. למרות שהכלים לייצורם שופרו, חלונות אלה עדיין מיוצרים בעבודת יד – בדיוק כמו לפני מאות שנים. ציור ויטראז'ים – הזכוכית נעשתה בכל כך הרבה דרכים שונות מאז ביקורו הראשון בארצות הברית במאה ה -16.

מה בכתבה

פוסטים קשורים

מהו ג ' ל קמגרה ?

מהו ג'ל קמגרה וכיצד בכוחו לשדרג את חיי המין שלכם אחת ולתמיד גברים מסביב לעולם בכל מדינה שתחשבו עליה סובלים מבעיה מציקה שהיא נחלתם של

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן