מהי הדרך המומלצת לאיתור נזילות?

לנזילות יש כמה הגדרות, אך יש לקחת בחשבון כמה גורמים חשובים בעת הערכת הנזילות של הבנק, כמו מאזן, נכסים והתחייבויות. ישנם מספר אינדיקטורים המודדים את נזילות המאזן הנבדלים בדיוקם. לדוגמה, דרישות הרזרבה של הפד מנוטרות. נזילות היא אחד המדדים החשובים ביותר ליציבות פיננסית ברחבי העולם וחייבת להיות גורם מפתח בהערכתה.

כאשר מכסת חברה עולה לנתון הרבה יותר גבוה מכך

זה נקרא גלוט נזילות. זו אולי הדרך הקלה ביותר לקבוע את נזילות המניה והיא נחשבת בדרך כלל לטובה ביותר מנקודת מבט של נזילות. חשוב לבחון זאת ביחס למחיר המניה, אך זה ספציפי לתעשייה. מדדי נזילות מאפשרים למשתמשים למדוד נזילות במכשירים שונים בכל הנוגע להחלפת מטבע חוץ.

הערכה טובה של נזילות החברה חשובה מכיוון שירידה בנזילות מובילה לסיכון גדול יותר לפשיטת רגל

נזילות נמוכה ונדירה היא כאשר מזומן נקשר בנכסים שאינם נזילים וריביות גבוהות, מה שהופך את ההלוואות ליקרות. אחד ההיבטים החשובים ביותר במדידת סיכוני הנזילות בבנקאות הוא שכדי לנהל אותם, על הבנקים לשמור על פרופיל הפדיון של ההתחייבויות תואם לזה של הנכסים.
כדי לקרוא עוד על מהי הדרך המומלצת לאיתור נזילות? ואיתור נזילות במצלמה תרמית כדאי לבקר באתר אינסטלטורבתים.com

אמצעי סטטי זה אינו לוקח בחשבון את הזמן הדרוש להמרת נכסים שוטפים במזומן

את מספר ההתחייבויות השוטפות ואת הזמן הנדרש לתשלומם, כהגדרתם בהגדרת הנזילות של ה- FASB. אם, לעומת זאת, יחס הנזילות גבוה מדי, לא יכול להיות זמן לקחת כסף ולהשקיע אותו מחדש בעסק. אם חברה רוצה למדוד נזילות לטווח הארוך (שנים), היא יכולה להשתמש ביחס הנוכחי.

ישנן שלוש שיטות נפוצות לחישוב יחס זה

ניתן למדוד את הנזילות באמצעות היחס המהיר, כלומר יחס הנכסים לטווח הקצר חלקי ההתחייבויות לטווח הקצר. כאשר שוקלים נכסים מהירים, זכור כי ייתכן שיהיה עליך לרשום את כל הנכסים וההתחייבויות השוטפים באותה קטגוריה, כגון מזומנים, שווי מזומנים ונכסים אחרים. נזילות כללית, או סכום הנכסים שניתן להמיר בקלות למזומן ולשלם התחייבויות, יכול להיות גם מדד על ידי התחשבנות בנזילות שלוקחת את הנזילות הכללית צעד קדימה ומחילה אותה על נכסים נזילים בנוסף לחוב הקיים. כך או כך, יחס זה משמש כמדד לאופן בו נמדדים סיכוני נזילות בעניינים תפעוליים קצרי טווח. כדאי להשתמש בשיטה זו כאשר אתה בטוח שיש לך ניהול נזילות הולם, כגון מזומנים, שווי מזומנים ונכסים אחרים. יחס הנזילות ממלא תפקיד מרכזי במהירות ובקלות שיכולה החברה להמיר את נכסיה במזומן במידת הצורך. אם הוא נמוך מדי, החברה תצטרך להעריך את כל נכסי החברה כדי לראות מה ניתן ומה צריך לחסל. לדוגמא, אחד הדברים הראשונים שמעריך נזילות של החברה הוא להסתכל על סכום הכסף שיש לו בחשבון הבנק שלו.

קל למישהו למצוא ולמדוד נטל חוב, אך מדידת נזילות קשה הרבה יותר. מסיבה זו, אחת השיטות המועדפות עלי למדידת נזילות חייבת להיות מדד התנאים הכספיים הלאומיים (NFCI).

על ידי השוואת נכסים והתחייבויות

חברה יכולה לקבוע כמה מזומנים היא יכולה לייצר בטווח הקצר וכמה היא חייבת. זה רק ממלא את התנאי שניתן למכור נכסים בטווח הקצר. היחס הנוכחי (המכונה גם יחס הון חוזר) הוא מכשיר נפוץ למדידת נזילות. תזרים מזומנים ביחס לחובות הוא גם דרך חזקה למדוד את מצבה הכלכלי של החברה, מכיוון שקל יותר להוציא מזומנים מאשר לחסל נכסים מכיוון שהוא זול יותר.

נכסים שוטפים אחרים

כולל חייבים ושווי מזומנים בכל מקום, יועברו פחות למזומנים בעת הצורך, מה שמקל על מדידת הנזילות האמיתית של החברה. נוסחת הנזילות הנוכחית מראה את היכולת לשלם התחייבויות לזמן קצר עם נכסים אלה. יש כמה יחסי נזילות כדי למדוד אם יש לך מספיק כסף כדי להרוויח משכורות בשנה הקרובה ", מסביר נייט. אתה יכול לקבל תחושה טובה לגבי נזילות החברה על ידי צילום תמונות של יחס הנזילות בכל חודש או רבעון ואז הערכתו על ממוצע.

בדיקה זו מדגישה את חשיבות הערכת הנזילות האופטימלית לפני השימוש, וניתן למדוד משברים באופן שונה בהתאם לאומדן.

שיעור שוטף מוגזם פירושו שהחברה יושבת על כספה במקום להשתמש בה. יחס לצמיחה. יחס גדול מ -1 הוא יחס שלושת הנזילות, ואם הוא גדול יותר, המשמעות היא שהחברה מסתמכת כרגע מדי על המניה. נקודה, "הם גבוהים מדי.

מה בכתבה

פוסטים קשורים

מהו ג ' ל קמגרה ?

מהו ג'ל קמגרה וכיצד בכוחו לשדרג את חיי המין שלכם אחת ולתמיד גברים מסביב לעולם בכל מדינה שתחשבו עליה סובלים מבעיה מציקה שהיא נחלתם של

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן