פעילויות גיבוש

להלן 15 פעילויות יצירת אותיות מעשיות שמרגישות כמשימה פשוטה של נייר ועיפרון והופכות אותה לחוויה מהנה ומשעשעת לילדים

המשך לקרוא כדי לגלות 10 דרכים יצירתיות ללמד יצירת אותיות, בין אם אתה מתחיל עם ילדים קטנים או מטפל בהרגלי כתיבה גרועים ומעצבנים המובילים ליצירת אותיות לקויות וקריאה. להלן כמה משאבים מעשיים ומהנים שיעזרו לקורא שלך ללמוד ולתרגל זיהוי דמויות, חינוך ועוד.

פעילויות חושיות שעוזרות לתלמידים שלך לזהות וליצור אותיות

גישה רב חושית זו להיווצרות אותיות תעזור לילדך לפתח מוטוריקה עדינה וגסה תוך לימוד יצירת אותיות. השתמש ברעיונות רבים אלה כדי לבנות מוטוריקה עדינה ולהכין ילדים לפני שהם מתחילים לכתוב אותיות.

רעיונות בגין מתמקדים באותיות קטנות והוא אוסף של פעילויות גיבוש אותיות מהנות וכאוטיות לכיתה המאגדות את מושגי הילדים של יצירת אותיות האלף בית

ניתן להשתמש בפוסטרים של יצירת מכתבים עם ילדים בשלב המרשם לתרגל צורות שונות ולפתח את המוטוריקה העדינה שלהם. אתה יכול לקרוע עותק של דף מתיקיית אותיות או מספרים, להשתמש בו כשרוול מחיקה יבש, או לרבד דף משלך מהסרטון.

לימוד יצירת אותיות וכתיבת עובדות באמצעות לוחות כתיבה חושית וטכניקות בכתב יד על מנת לתרגל יצירת אותיות נכונה

היא דרך לערב מספר חושים בלימוד יצירת אותיות. הוספת פעילויות חושיות ליצירת אותיות, כגון כתיבה עם סבון, קרם גילוח או נייר זכוכית, יכולה לתת משוב כאשר ילדים צריכים להוסיף מילת מפתח נוספת ליצירת אותיות.

לילדים עם מוטוריקה עדינה ירודה

זה יכול להיות מתסכל להשתמש רק בעפרונות ונייר ליצירת אותיות. במקום לכתוב אותיות קטנות, ילדים צריכים לבנות חלקים של אותיות עם תצורות אותיות לא מתאימות: לבנות אותיות, לצייר עיגולים, לצייר קווים ולצייר מחדש. המשמעות היא שתכניות גן איכותיות ילמדו ויתרגלו זיהוי אותיות, מתאם נכון ועיצוב אותיות בהרחבה.

אם אין לך חותמות קטנות

ילדים יכולים להשתמש בעיפרון עם מחק כדי להחתים עיגולים קטנים כדי לעקוב אחר אותיות. השתמש בגלויה כהפניה והנח לילדים לצייר אותיות על מגש מלח או חומר אחר. סיימו בכך שילדכם עוקב אחר האותיות באצבעותיו ובחן את המרקמים השונים שסביבם.

ברגע שהקווים מודבקים ומייבשים, יש לך כרטיס מגע נהדר למיקום אצבעות. לסיום התרגיל, בקש מילדך לעקוב אחר כל אות עם מחק כך שייעלם לפני שתתחיל.
עבור מידע אודות לייזר טאג נא לבדוק כאן: lzrtag.co.il

אתה מצייר קווי מתאר של אות ומבקש מילדך לצייר אותו בעזרת אחד מכלי הקסם האלה. פעילות: כרטיסי מעקב אחר דמויות אני מזמין את הילד שלי בגיל הגן לתרגל תחילה מעקב אחר אותיות באצבעותיו.

ילדים יכולים להשתמש בכתמי צמר גפן או בצבע

כדי לעקוב אחר האותיות, אך הם עשויים להעדיף לעקוב אחריהם בעזרת נקודות או צבע. ספק לילדיך טושים לקישוט מעקב אחר האותיות. ילדיכם יאהבו להעביר את האצבעות על אותיות המישוש המצחיקות האלה.

צייר את האותיות לילדך באמצעות מחצלת אותיות לבצק להדפסה כמדריך. הילד שלך יכול גם להשתמש במחצלת אוריינות לתרגול כתיבת אותיות.

עם בצק משחק

ילדים מתרגלים את יצירת האותיות בצורה שובבה. טביעות אצבע טובות לפעוטות ולגיל הרך הצעירים ללמוד את היסודות ולהרגיש היווצרות אותיות, אך גם ילדים בגיל הרך וילדי הגן הלומדים לכתוב יכולים להרוויח מהיווצרות אותיות כאלו. כרטיסי מעקב אחר אלפבית קשת הם שימוש נפוץ בפעילויות יוצרות אותיות שיכולות להעניק לגיל הרך או לילדי הגן תרגול יותר בכתיבה.

פעילויות אלה מתחברות לסגנונות למידה

מערכות תחושתיות ותחומי עניין שונים ומעודדות כל ילד לפתח את כישורי האוריינות שלו. בעוד שילדים צעירים רבים עדיין לא מוכנים להחזיק עיפרון ולכתוב אותיות, ישנן דרכים רבות בהן תוכלו לשלב יצירת אותיות במרכזי האוריינות והמוטוריקה העדינה שלכם. יש הרבה מאוד דרכים מהנות לעבוד עם ילדיכם על גיבוש אותיות בלי להחזיק עט ביד, והן מושלמות לילדים שטרם מוכנים להתחיל בכתב יד.

 

מה בכתבה

פוסטים קשורים

מהו ג ' ל קמגרה ?

מהו ג'ל קמגרה וכיצד בכוחו לשדרג את חיי המין שלכם אחת ולתמיד גברים מסביב לעולם בכל מדינה שתחשבו עליה סובלים מבעיה מציקה שהיא נחלתם של

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן